Krkonoše

Krkonoše jsou hory mnoha českých NEJ. Jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem a neuvěřitelně pestrou přírodou.

Najdeme zde strmé ledovcové kary i rozlehlé horské louky, skalnaté hřebeny i malebná údolíčka lemovaná roubenými domky.
Zaposlouchejme se do hukotu vodopádů i tajemného ticha slatí a rašelinných jezírek. A pak je zde Sněžka, tato velebná královna hor, která důstojně shlíží na celé své panství.

Svazek obcí Východní Krkonoše

Svazek obcí Východní Krkonoše sdružuje obce Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Horní Mašov, Malá Úpa, Černý Důl, Mladé Buky, Svoboda nad Úpou, Trutnov a Žacléř.

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je nejen malebným horským městečkem v údolí řeky Úpy, ale také významným turistickým a sportovním střediskem. Díky lokalizaci v srdci Krkonošského národního parku je naše město ideálním místem pro kombinaci zážitků a relaxace. Pro vyznavače aktivní dovolené nabízí Pec pestrou škálu možností, kterým v zimní sezoně dominuje jeden z největších lyžařských areálů v ČR s 11 sjezdovkami, v letní sezoně pak horská turistika. Hlavními atrakcemi jsou bezesporu výhledy - ať už z vrcholu Sněžky či rozhledny na Hnědém vrchu, kam mají návštěvníci možnost vyjet sedačkovými lanovkami, nebo z hřebenů našich nejkrásnějších hor při putování panenskou přírodou. Ve městě skládající se ze dvou části (Pece pod Sněžkou a Velké Úpy) žije trvale přes 600 obyvatel. Většina z nich pracuje ve službách spojených s turistickým ruchem.

SkiResort Černá hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec je ideálním místem pro aktivní rodinnou dovolenou v zimě i v létě. Svezte se jedinou osmimístnou kabinkovou lanovku v České republice. Černohorský Expres z Janských Lázní na Černou horu, sedačkovými lanovkami Hnědý Vrch v Peci pod Sněžkou i Portášky ve Velké Úpě. V Peci pod Sněžkou si užijte výhledy z nejvýše položené rozhledny v Krkonoších. Černá hora je zase ideální výchozí bod pro hřebenové túry, cyklovýlety, sjezdy na horských koloběžkách  i rodinné výlety s kočárkem. Z Velké Úpy se můžete vydat třeba na Sněžku. Lanovkou Portášky překonáte to nejvyšší převýšení. Zbytek cesty půjdete po trase, kterou chodili na nejvyšší českou horu po staletí horští nosiči. Přijeďte do východních Krkonoš i v zimě. SkiResort Černá hora  - Pec je totiž největší lyžařský resort v Česku, který nabízí více než 44 km sjezdovek na 1 skipas.

Naši partneři

Updated on 2018-03-15T09:07:09+00:00, by julisevent.